Türk denizciliğinin anasayfası!

Gemideki 800 yolcunun korona testi pozitif çıktı

800 yolcusunun korona virüs testi pozitif çıkan Majestic Princess adlı gemi, Avustralya'nın Sidney kentindeki bir limana demir attı.

Yapılan testler sonucunda 800 yolcusunun Covid pozitif olduğu ortaya çıkan Majestic Princess adlı geminin Avustralya’nın Sidney kentinde bir limana demirlediği öğrenildi.

Geminin bağlı olduğu Carnival Australia şirketinden edinilen bilgilere göre Yeni Zelanda’dan yola çıkan Majestic Princess adlı yolcu gemisinin 4.600 dolayında yolcu ve mürettebatı taşıyordu. Bu da gemideki her beş kişiden birinin Covid olduğu anlamına geliyor. Testi pozitif çıkan yolcuların seyahat süresince kabinlerinde izole edildiği öğrenildi.

Şirket müdürü Marguerite Fitzgerald yaptığı açıklamada, 12 günlük yolculuğun yaklaşık yarısında çok sayıda vakanın tespit edilmeye başlandığını, tüm vakaların ya asemptomatik olduğunu ya da hafif semptomlar şeklinde ortaya çıktığını söyledi.

Avustralya kamu otoriteleri, geminin limana yanaşmasının ardından testi pozitif olan yolcuların karaya çıkmasına izin verdi.

Yolculardan toplu taşıma araçlarını kullanmamaları talep edildi. Şirket müdürü Fitzgerald, “Covid-19 testi pozitif çıkan tüm yolculara izolasyon sürelerini tamamlamaları için özel ulaşım ve konaklama için yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi.

Bunları okudunuz mu?

HaberDenizde.com kullanıcı dostu site özelliğini sürdürebilmek için bazı çerezler kullanmaktadır. Kabul Gizlilik sözleşmesini oku