Türk denizciliğinin anasayfası!

Tekkeköy’de tersane için arazi tahsisi yapılacak

Tekkeköy’de yaklaşık 116 bin metrekare yüz ölçümlü taşınmaz, tersane yatırımı amacıyla tahsis edilecek.

Samsun’un Tekkeköy ilçesinde mülkiyeti Hazineye ait parseller ve parsellerin önündeki tahdit dışı alanları kapsayan yaklaşık 116 bin metrekare yüz ölçümlü taşınmaz, tersane yatırımı amacıyla tahsis edilecek.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğünün konuya ilişkin duyurusu, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, Samsun’un Tekkeköy ilçesinde tersane alanı içinde bulunan mülkiyeti Hazineye ait yaklaşık 64 bin metrekare taşınmaz ile kuzeyinde deniz tarafında kalan tahdit dışı yaklaşık 52 bin metrekare yüz ölçümlü alan, tersane yatırımı yapılması amacıyla tahsis edilecek.

Yatırımcı, söz konusu alan üzerinde tahsis gayesine uygun tesis kurabilecek. Yerine getirilmesi gerekli onay ve izinler Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca verilecek ön izin süresi içinde yatırımcı tarafından alınacak.

Üzerine ihale kalan ve ihalesi onaylanan yatırımcı lehine Hazine taşınmazları üzerinde tesis yapılması amacıyla 49 yıla kadar irtifak hakkı veya kullanma izni verilecek.

Tersane amaçlı yatırım yapmak isteyen gerçek ve tüzel kişiler, başvuruda gerekli bilgi ve belgelerini 30 gün içinde kapalı zarf usulüyle teslim edecek.

Başvurular, oluşturulan bir komisyon tarafından değerlendirilecek, uygun görülen yatırım dosyaları ilgili mevzuat çerçevesinde artırma ihalesi yapılmak üzere Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına gönderilecek.

Bunları okudunuz mu?

HaberDenizde.com kullanıcı dostu site özelliğini sürdürebilmek için bazı çerezler kullanmaktadır. Kabul Gizlilik sözleşmesini oku