Türk denizciliğinin anasayfası!

Türkiye Petrolleri filosunu genişletiyor

Fatih Offshore'a ait Surf Allamanda isimli gemi, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'nın filosuna katıldı.

Fatih Offshore’a ait Surf Allamanda isimli gemi Subsea7 firması tarafından işletililiyordu. Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı gemiyi 30 yıllığına kiralayarak, adını Mukavemet olarak değiştirdi.

GPA tasarımı, dizel elektrikli, DP3, çift AHC derin su vinci, üçlü kıçtan tahrikli azimut pervanesi, üçlü baş azimut pervanesi ve 105 kişi kapasiteli çok amaçlı denizaltı hizmetleri destek gemisidir.

2015 yılında inşa edilen Endonezya bayraklı gemi, şu anda Endonezya’nın Batam şehrinde bulunuyor ve geminin yakın zamanda Endonezya’dan hareket edeceği bildirildi.

Gemi 3.000 metreye kadar derin sularda hassas kaldırma ve kurulum, ROV operasyonları, SPM şamandıralarının bakımı, DP’de platform bakım desteği, metanol taşınması, flotel desteği, kurtarma operasyonları ve yangın söndürme görevlerini yerine getirmek üzere tasarlandı.

1963 yılında Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nın temellerini attığı akaryakıt istasyonları, 2009 yılından itibaren TP Petrol Dağıtım A.Ş. olarak faaliyetlerine devam etti. Nisan 2017 tarihinde Zülfikarlar Holding’e bağlı akaryakıt dağıtım şirketi Turkuaz Petrol tarafından, 2016 yılının en büyük satın almasıyla özelleştirilen TP Petrol Dağıtım A.Ş, bugün faaliyetlerini Türkiye Petrolleri markasıyla sürdürüyor.

Geminin Genel Özellikleri

IMO: 9639866

Geminin Adı: Mukavemet

Geminin Sahibi: Fatih Offshore

Uzunluk: 100 metre

Genişlik: 21 metre

Gros Tonaj: 6146

İnşa Yılı: 2015

Bayrak: Endonezya

Bunları okudunuz mu?

HaberDenizde.com kullanıcı dostu site özelliğini sürdürebilmek için bazı çerezler kullanmaktadır. Kabul Gizlilik sözleşmesini oku