Türk denizciliğinin anasayfası!

Turquoise Yachts, 61 metrelik Echo’yu tanıttı

Turquoise Yachts, Kanadalı ER Yacht Design tarafından tasarlanan Echo adlı 61 metrelik yatını tanıttı.

Turquoise ve ER Yacht Design arasındaki ilk işbirliği olan Echo, tersane tarafından “sınırlı yetenek ve sınırsız performansa” sahip olarak tanımlandı.

Echo, pruvadan kıça doğru uzanan ve güçlü sportif tasarımıyla kusursuz bir şekilde bütünleşen uzun hatlarıyla tanımlanıyor. 899 GT süper yat, eğlence düşünülerek tasarlanmış geniş ve lüks dış güvertelere sahip. Üst güvertesi 35 kişiye kadar misafir ağırlayabiliyor.

12 kişilik konaklama imkanı sunan 61 metrelik Echo, ayrıca ana güvertede altı misafir kamarası, güverte altında 14 mürettebat için yedi kabin bulunuyor.  Yatta altı metrelik bir havuz da yer alıyor.

Tasarım şirketi ER Yacht Design başkanı Ivan Erdevicki, “Turquoise Yachts için bu eşsiz ve sıra dışı tasarımı geliştirmek bizim için büyük bir zevkti. Gövde ve üst yapı açıklıklarının etrafındaki yontulmuş hizmetlerle zarafet ve sadelik, ayırt edici bir karakter sağlıyor.” açıklamasını yaptı.

17 knot seyir hızına sahip olan ve 27 knot’a kadar çıkabilen Echo, 1080kw’lık ikiz motorlarla tasarlandı.

Echo’nun Teknik Özellikleri

Uzunluk: 61 metre

Genişlik: 10,5 metre

Draft: 2,7 metre

Gros tonaj: 899

Hız: 17 knot

Tasarımcı: ER Yacht Design

Konaklama: 12

Mürettebat: 14

 

 

Bunları okudunuz mu?

HaberDenizde.com kullanıcı dostu site özelliğini sürdürebilmek için bazı çerezler kullanmaktadır. Kabul Gizlilik sözleşmesini oku