Türk denizciliğinin anasayfası!

Uzmar’dan MİLGEM’e yerli ve milli yazılım

Uzmar Technologies tarafından geliştirilen yerli ve milli yazılım MİLGEM projesine katkı sağlıyor.

Geçtiğimiz günlerde HaberDenizde.com’un duyurduğu Pakistan MİLGEM Projesi dâhilinde üçüncü gemi olan PNS KHAIBAR’ın yerli ve milli yazılımı Uzmar tarafından yapıldı.

Aynı zamanda Türkiye’nin Pakistan için inşa ettiği MİLGEM Korvet Savaş Gemisi Projeleri’nin inşa süreçleri Uzmar Sem Erp yazılımı üzerinden başarıyla yönetilerek ve takip ediliyor.

MİLGEM, 108 metre uzunluğunda ve yaklaşık 15 metre genişliğinde. Sahip olduğu silah ve elektronik sistemlerle dikkat çeken gemide, sonar sistemi, torpido fırlatma ve yakın hava savunma sistemleri, top ve güdümlü mermi kabiliyeti de bulunuyor.

142 personel kapasitesine sahip savaş gemileri, saatte 50 kilometre hız yaparken, bir ay boyunca karaya hiç yanaşmadan görev yapabiliyor.
Milli savaş gemisi yerli imkanlarla geliştirildiği için Türk Savunma Sanayii tarafından geliştirilen silah, radar ve yazılımlar gemiye eklenebiliyor. Bu sebeple MİLGEM’lerin yerlilik oranı her geçen gün artıyor.

Bunları okudunuz mu?

HaberDenizde.com kullanıcı dostu site özelliğini sürdürebilmek için bazı çerezler kullanmaktadır. Kabul Gizlilik sözleşmesini oku