Türk denizciliğinin anasayfası!

BÜDEMDER’in organizasyonu büyük ilgi gördü

Obochart II. Ulusal Karadeniz Denizcilik ve Lojistik Zirvesi gerçekleştirildi.

 

HaberDenizde.com WhatsApp grubuna katılın, haberlerimiz cebinize gelsin

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Öğrencileri ve Mezunları Derneği (BÜDEMDER) tarafından 25-26 Kasım 2022 tarihlerinde Obochart II. Ulusal Karadeniz Denizcilik ve Lojistik Zirvesi gerçekleştirildi.

2 gün süren zirveye Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Denizcilik Fakültesi öğrencilerinin yanı sıra Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Piri Reis Üniversitesi, Yalova Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesinden öğrenciler ve aynı zamanda sektör içerisinde aktif faaliyet gösteren öğrenci derneklerinden DÖDER ve DARGEB de katılım gösterdi.

Zirvenin açılış konuşmasını gerçekleştiren BÜDEMDER Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Umur BUCAK, Kdz. Ereğli’nin Türk Denizciliği bakımından stratejik bir noktada olduğunu belirtti ve katılan tüm sektör temsilcilerine ve öğrencilere teşekkür etti. Ardından açılış konuşmalarını gerçekleştiren Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil POSBIYIK, Ereğli’nin Denizcilik ve Lojistik Zirvesine ev sahipliği yapmasından ötürü memnuniyetini dile getirdi. Açılış oturumunun son konuşmasını gerçekleştiren, zirvenin isim sponsoru Obochart’ın kurucusu Yunus KILINÇOĞLU, kendi şirketinden ve kariyer gelişiminden bahsetti. Bu tarz etkinliklerin sektörün gelişmesinde ve ilerlemesinde önemli rol oynadığını belirten KILINÇOĞLU, organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.
Açılış oturumlarının ardından sektör temsilcileriyle gerçekleştirilen panellerde denizcilik ve lojistik sektöründeki güncel sorunlardan ve çözüm önerilerinden bahsedildi.

Ekinliğin birinci gününde 3 oturum gerçekleşti. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Ulaştırma Hizmetleri Bölüm Başkanı Dr. Barış Demir moderatörlüğünde gerçekleşen günün ilk oturumda; MED Marine Operasyon Yöneticisi Kemal Aksoy, GİZ Shipping Genel Müdürü Mustafa İlker Yalçın ve TÜRKLİM Yönetim Kurulu Üyesi ve Limaş Liman Müdürü Dr. Kürşat Bal katıldı.

Arkas Holding Forwarder Grup Müdürü Galip Soykan moderatörlüğünde gerçekleşen günün ikinci oturumunda ise; Origin Logistics Genel Müdürü Yüksel Kahraman ve ShipsGo İş Geliştirme Müdürü Soner yer aldı.

AQUA Chartering Brokeri Fuat Var moderatörlüğünde gerçekleşen günün son oturumundaysa; Eksen Gemi Kiralama Brokeri Ümit Mercan, AQUA Chartering Kurucusu Melike Aysu Gürgan ve GLORY Shipping Genel Müdürü Mehmet Emin Gökçen yer aldı.
Sunumların ardından öğrencilerin sorularını yanıtlayan katılımcılar daha sonra öğrencilerle birlikte organizasyon kapsamında Ereğli Büyük Anadolu Hotel’de gerçekleştirilen akşam yemeği programına katıldılar.

Zirvenin ikinci gününe sunumlarla devam edildi. Etkinlikte bir sunum gerçekleştiren Türk Loydu Yönetim kurulu Başkanı Cem Melikoğlu, Türk Loydu’nun yapısı ve yürüttüğü faaliyetler hakkında bilgiler paylaştı. Melikoğlu, Türk Loydu’nun sadece denizcilik alanında değil birçok farklı sektör için klaslama yaptığını belirterek, denizcilik alanında da Türk Loydu’nun sayılı klaslama kuruluşları arasında yer aldığını kaydetti.
Etkinlikte Filyos Limanı hakkında bir sunum gerçekleştiren Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 13. Bölge Müdürü Doruk Erdem Öncebe, Filyos Limanı’nın belge ve ülke ekonomisi açısından katkılarından söz etti.

Daha sonra Armatörler Birliği Cazibe Merkezi Üyesi, Akademik Komisyonlar Denizcilik Bölümü Başkanı Harun Şişmanyazıcı ve Art Tersanesi Genel Müdürü Salih Bostancı birer sunum gerçekleştirdi.

 

Bunları okudunuz mu?

HaberDenizde.com kullanıcı dostu site özelliğini sürdürebilmek için bazı çerezler kullanmaktadır. Kabul Gizlilik sözleşmesini oku