Türk denizciliğinin anasayfası!

Kuzey Sigorta’dan Melikoğlu hamlesi

Türk Loydu'nun eski başkanı Cem Melikoğlu Kuzey Sigorta’nın danışma kurulu üyesi oldu.

 

HaberDenizde.com WhatsApp grubuna katılın, haberlerimiz cebinize gelsin

Kuzey Sigorta, Türk Loydu Vakfı’nın eski yönetim kurulu başkanı Cem Melikoğlu’nu kadrosuna kattı. Türk Loydu Vakfı’ndaki yenilikçi çalışmaları ile dikkat çeken Cem Melikoğlu, Kuzey Sigorta’da danışma kurulu üyesi olarak görev alacak.

Kurum olarak müşteri memnuniyetine çok önem verdiklerini belirten Kuzey Sigorta ve Reasürans Brokerliği kurucusu Emin Yaşacan, kurdukları yenilikçi ve gelişen yapıyı tecrübeli yeni isimlerle sürekli takviye ettiklerini söyledi. Kuzey Sigorta’nın başarılı çalışmalarını yakından takip ettiğini belirten Cem Melikoğlu ise sigortacılık sektöründe yenilikçi yaklaşımlarıyla dikkat çeken Kuzey Sigorta bünyesinde görev almaktan mutluluk duyduğunu, ülkemiz deniz taşımacılığının sigortacılık alanında uluslararası kurallara uygun olarak gelişmesine katkı vererek Türk Denizciliği için olan çalışmalarını sürdüreceğini dile getirdi.

Cem Melikoğlu Kimdir?

İTÜ Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Cem Melikoğlu. Exxon Mobil firmasında 21 yıldan fazla Avrupa, Afrika ve Ortadoğu koordinatörü olarak görev yapmış, sonrasında Petrol Ofisi ve TANAP Doğalgaz Boru Hattı Projesi’nde üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. Türkiye’nin başlıca petrol şirketlerinin oluşturduğu Petder’de yaptığı çalışmalarla ülkemizde atık yağların toplanması üzerine sistem kurulumları ve yönetim kurulu üyelikleri, Petder ve Gemi Mühendisleri Odasında çeşitli komisyon başkanlıkları, ayrıca 2011 – 2012 yıllarında Açık Radyo’da “Testi Kırılmadan” isimli haftalık radyo programları da yapan Melikoğlu, İTÜ’de İş Sağlığı ve Güvenliği dersleri ve çeşitli üniversitelerde gerçekleştirdiği mesleki seminerlerle gençlerin eğitimlerine destek vermeye devam ediyor. Cem Melikoğlu son olarak, 2015 – 2023 yılları arasında üç dönem üst üste Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmış ve kurumun uluslararası başarılarında önemli katkılar sağlamıştı.

Bunları okudunuz mu?

HaberDenizde.com kullanıcı dostu site özelliğini sürdürebilmek için bazı çerezler kullanmaktadır. Kabul Gizlilik sözleşmesini oku