Türk denizciliğinin anasayfası!

Sabancı Ailesi’ni kahreden kaza

Pegasus'un sahibi Ali Sabancı ile Doğan Holding'in veliahtlarından olan eşi Vuslat Doğan Sabancı tatil için gittikleri Yunanistan'ın Leros Adası'nda tekneleriyle kayalıklara bindirdi. Ağır yaralanan çift ambulans helikopterle İstanbul'a getirildi.

 

HaberDenizde.com WhatsApp grubuna katılın, haberlerimiz cebinize gelsin

 

 

Yatlarıyla Yunanistan’ın Leros Adası açıklarında tatilde olan Ali Sabancı ve Vuslat Doğan Sabancı, akşam yemeği için zodyak botla restorana giderken kayalıklara çarptı. Çarpışmanın ardından Ali Sabancı botta sıkıştı, Vuslat Doğan Sabancı ise başını botun önündeki cam bölmeye vurdu. Ağır yaralanan çifti, tesadüfen yakınlarından geçen teknedekiler fark etti. Teknedekilerin kurtardığı Sabancı çifti, adadaki hastaneye kaldırıldı. Sabancı çifti ilk müdahalenin ardından Bodrum’a getirildi.

Gelen bilgilere göre, kazanın ardından Ali Sabancı’nın dalağı alındı ve entübe edildi. Ali Sabancı, saat 10.15 sıralarında ambulans helikopterle Bodrum’dan İstanbul’a Amerikan Hastanesi’ne getirildi. Doktorlar, Ali Sabancı’nın durumunun stabil olduğunu, dalağının alındığını, kaza sırasında yüzünden de ağır darbeler aldığını belirtti. Sağlık durumunun iyiye gittiği belirtilen Vuslat Doğan Sabancı da ambulans helikopterle yine Amerikan Hastanesi’ne getirildi.

 

Yunan medyasında kazayla ilgili şu fotoğraflar paylaşıldı:

 

 

 

 

Bunları okudunuz mu?

HaberDenizde.com kullanıcı dostu site özelliğini sürdürebilmek için bazı çerezler kullanmaktadır. Kabul Gizlilik sözleşmesini oku