Türk denizciliğinin anasayfası!

SEIGRUNN suyla buluştu

Cemre Shipyard tarafından Norveçli Seistar için inşa edilen canlı balık gemisi denize indirildi.

Cemre Shipyard ile Norveçli Seistar Holding AS arasında imzalanan sözleşme kapsamında inşasına başlanan ve yine Norveçli Salt Ship Design imzası taşıyan SEIGRUNN adlı canlı balık gemisi düzenlenen törenle denize indirildi. Silindirik balık taşıma tanklarına sahip. 110 metre boyunda olan bu gemi DNV GL klas kurallarına göre inşa ediliyor. Gemi Norveç bayrağını taşıyacak. 8.000 m³ tanka sahip 12.000 tonluk gemi dünyanın en büyük canlı balık taşıma gemisi olacak.

Batı Norveç merkezli

Bu yeni tonajlı SEIGRUNN, özellikle Batı Norveç sularına göçen somonlar için artan arıtma ve nakliye taleplerini karşılayacak şekilde dizayn edildi. Seigrunn’un gelişmiş tekne tasarımı balıkların zarar görmeden ve verimli olarak işlenmesi üzerine oluşturuldu ve buna ek olarak da hijyen, çevre ve kalite uyumu öne çıkarıldı. Gemi, enerji depolaması için batarya ve silindirik balık tankları gibi yenilikçi çözümleri bünyesinde bulunduruyor.

SEIGRUNN’ın özellikleri

Gemi tipi : Canlı balık taşıma gemisi
Müşteri : Seistar Holding AS
Dizayn : Salp Ship Design
Klas : DNV-GL
Uzunluk : 110 metre
Genişlik : 24,6 metre
Derinlik : 9 metre
Balık taşıma kapasitesi : 8.000 m³
Makine : Hybrid

Bunları okudunuz mu?

HaberDenizde.com kullanıcı dostu site özelliğini sürdürebilmek için bazı çerezler kullanmaktadır. Kabul Gizlilik sözleşmesini oku